O NÁS NÁŠ PŘÍBĚH

Náš boutique hotel v sobě spojuje luxus a nadstandardní servis s poklidnou atmosférou rodinného prostředí inspirovaného Afrikou. Nepřišlo to jako blesk z čistého nebe. Tento nápad se začal rodit na jedné z cest Martina Ditmara po Jihoafrické republice. Hostům z celého světa umožňujeme zažít nezapomenutelné chvíle a zároveň se věnujeme několika charitativním projektům.

Objevte více

HISTORIE Jak to celé začalo

Cesta do Afriky

Do Jihoafrické republiky jsem poprvé zavítal na jaře roku 2012. Stala se mi osudovou láskou na celý život – právě zde se začala rodit myšlenka přenést koncept zdejších všudypřítomných butikových hotelů do rodné země, do Zlínského kraje. Tuto úžasnou zemi jsem zatím měl možnost vidět celkem sedmkrát. Při svých cestách po kontinentě jsem navštívil také Botswanu, Tanzánii, Keňu, Zanzibar a další ostrovy. Uchvátila mě především krása afrických safari, vytříbená chuť vín, ryzost místních lidí a neokoloniální styl.

Cesta do Afriky
2012

Rekonstrukce

Původní rodinný dům jsem zakoupil již v roce 2007 a nějakou dobu zde sám pobýval. Pak jsem pět let cestoval po světě a právě z Jihoafrické republiky se vrátil s myšlenkou objekt kompletně zrekonstruovat, rozšířit a provozovat butikový hotel. Tak začala vznikat Villa Memories. Pečlivá rekonstrukce se nesla v ekologickém duchu a s citlivostí k okolní přírodě. Používáme ekologická tepelná čerpadla, vlastní studnu a na zavlažovací systém výhradně dešťovou vodu. Nábytek jsme si nechali vyrobit na zakázku, a to z masivního indonéského teaku, který jsme sami napouštěli vzácnými oleji.

Započala stavba
2012

Slavnostní otevření

Své brány jsme otevřeli světu v roce 2014. Náš úplně první klient k nám však zavítal už ve druhé polovině roku 2013 před oficiálním otevřením. Stavební firma ještě dokončovala poslední stavební úpravy a my jsme spustili rezervační systém. Dvě hodiny nato nám přišla první poptávka od zakladatele a výkonného ředitele společnosti EYELEVEL Filipa Žáka a jeho přátel. Stal se z něj nejen spokojený klient, ale také jeden z našich ambasadorů. “Navštěvuji výjimečná místa po celém světě a koncept i servis Villy memories mě doslova nadchnul,” říká Filip. Naši hosté se k nám nejezdí ubytovat, ale nechat o sebe pečovat. Zažijte to i vy.

Otevření
2014

Objevili
jsme se ve světové TOP 4

Nejčastěji k nám jezdí hosté ze Spojených států amerických, Velké Británie, Jižní Koreje a v neposlední řadě také z Česka. Většina z nich se k nám ráda vrací. Právě jedna z našich spokojených klientek z Velké Británie nás přihlásila do soutěže Boutique Hotel Awards 2018. V listopadu téhož roku jsme se stali nejlepším rodinným butikovým hotelem v Evropě a celosvětově jsme se ve své kategorii umístili v první čtyřce. Zařadili jsme se tak po bok luxusních destinací v Thajsku, na Bali či Kostarice. A to především díky našemu individuálnímu přístupu a prvotřídním službám.

Nejlepší boutique hotel
2018

Co prožijeme s vámi?

Kde nás najdete V samém srdci Evropy

Český boutique hotel Villa Memories se nachází na jihovýchodě Moravy v nádherné zvlněné krajině Hostýnských vrchů nedaleko krajského města Zlína, pohoří Bílých Karpat a Beskyd. Ve Ville obklopené lesy naleznete oázu klidu a odpočinete si od shonu velkoměsta. Dozajista oceníte strategickou polohu ve střední Evropě v bezprostřední blízkosti hlavních měst jako jsou Praha, Berlín, Vídeň nebo Bratislava. Dopravu přímo k nám vám rádi zajistíme a pošleme pro vás automobil či soukromou helikoptéru.

V samém srdci Evropy
FRYŠTÁK

ČESKO FRYŠTÁK

BRNO 90 km
OSTRAVA 101 km
PRAHA 292 km
VÍDEŇ 220 km
BERLÍN 642 km
BRATISLAVA 213 km
LONDÝN 967 km
NEW YORK 6 849 km
SOUL 8 147 km
FRYŠTÁK

NAŠE PŘÍBĚHY Náš tým

Majitel a hostitel

Martin Ditmar

Dvacet let svého života jsem se pohyboval v potravinářském retailu nejen v Čechách, ale i v rámci celé střední a východní Evropy. Stál jsem u zrodu řetězce LIDL Česká republika a LIDL Slovensko – spolu s dalšími jsem otevíral prvních padesát prodejen v obou zemích. Dále jsem působil v rusky hovořících zemích jako je Rusko, Ukrajina či Bulharsko. V posledních letech jsem přednášel a začal vyvíjet aplikaci DetoxMe App postavenou na ájurvédě. V současné době jsem členem londýnské konzultační společnosti The Lehman Group, která se věnuje mezinárodnímu obchodu, sanaci firem, startupům a řešení nejrůznějších obchodních případů. A v neposlední řadě také majitelem a vaším hostitelem ve Ville Memories.

BENEFITY Proč k nám?

 • Zážitky

  Zážitky

  Vytváříme (ne)opakovatelné zážitky. Spokojení hosté se k nám rádi vrací.

 • Vše na míru

  Vše na míru

  Poskytujeme komplexní služby na míru. Párům, rodinám s dětmi i společnostem.

 • Nové příběhy

  Nové příběhy

  Každý pokoj, stejně jako každý pobyt, je novým příběhem. S námi máte stále co objevovat.

REZERVACE Zjistěte dostupnost

15. listopad

19. listopad