cs | de | en | ru

Aktivity

Regenerace a detoxikace těla i duše

sauna
Trápí vás mdlá a zašedlá pleť, vyčerpání, špatné trávení a podrážděnost? Pak váš organismus s velkou pravděpodobností prahne po detoxikační kúře. Na vzhledu a aktuálním vnitřním rozpoložení se totiž kromě genetické výbavy odráží do velké míry také životní styl. Právě z toho důvodu jsme pro vás ve Ville Memories připravili detoxikační a regenerační programy sestavené ve spolupráci s odborníky na životní rovnováhu a zdravou výživu – díky dokonalé očistě v klidném prostředí se již po několika dnech budete cítit jako znovuzrození!

Do přírody s hajným, rybářem a farmářem

Srnky
Rádi poznáváte přírodu a chtěli byste se o ní dozvědět víc prostřednictvím znalců, kteří jí doopravdy rozumějí a navíc její ochraně zasvětili celý život? Nabízíme vám jedinečnou možnost projít se po hostýnských lesích s místním myslivcem. Díky poutavému výkladu a praktickým ukázkám můžete na svět savců, ptáků, stromů a keřů nahlédnout z úplně nové perspektivy. Na své si přijdou i milovníci vodního světa a rybářského prutu – chytat u nás můžete v doprovodu zkušeného rybáře, jehož společnost vám v případě zájmu rádi zajistíme. Toužíte-li navštívit místní farmy a ekofarmy, zprostředkujeme vám individuální prohlídky spojené s ochutnávkou lokálních produktů.

Grill Academy & Cooking show

Grill
Nechte se vtáhnout do víru vaření a oslňte svými výkony rodinu či kolegy. V rámci naší „Grill Academy“ vás známý šéfkuchař Ondřej Slanina navíc interaktivní formou zasvětí do všech tajů přípravy pokrmů na ohni, takže se z vás, vašich přátel a obchodních partnerů stanou skuteční mistři grilování! Díky tematickým kurzům proniknete do zákulisí české, thajské, italské i americké kuchyně. Cooking shows, které se hodí pro firmy a menší skupiny, rádi připravíme přesně na míru vašim přáním a potřebám.

Načerpejte sílu z krás přírody

nacerpejte silu kras
Villa Memories se nachází na okraji městečka Fryšták v oblasti chráněného přírodního parku Hostýnské vrchy. Díky malebným scenériím, klidnému prostředí a čistému vzduchu patří tato oblast mezi oblíbené rekreační cíle. Najdete zde maloplošné rezervace, chráněná horská luka a vřesoviště. Při výletech krajinou si můžete udělat piknik na provoněné louce nebo sbírat houby v hlubokých lesích plných zvěře a stoletých stromů.

Pěšky nebo na dvou kolech

mountain biker silhouette
Pokud by vás během letní dovolené omrzely procházky přírodou, projížďky na koni, koupání, rybolov či lezení, máte možnost vybírat z husté sítě turistických, in-line stezek a cyklostezek. Nemáte-li s sebou své vlastní vybavení, kola s cyklomapou a helmami si lze zapůjčit přímo na recepci Villy Memories.

Cyklotrasy: www

Valašský cyklobus: www

 

Golf na špičkovém hřišti

4_Čeladná
Nedokážete si svou dovolenou představit bez golfové hole? Pak vás jistě potěší, že Villa Memories je partnerem luxusního Prosper Golf Resortu Čeladná a naši hosté mohou v rámci golfového balíčku získat 20% slevu za green fee.

www.prosper-golf.cz

 

Kam se zajet vykoupat?

batuv kanal
V horkých letních dnech se můžete vydat za vodními radovánkami na jedno z mnoha okolních přírodních i umělých koupališť. Region nabízí mnoho vodních ploch s nezaměnitelnou letní atmosférou, která k prázdninám v české krajině neodmyslitelně patří. Zajímavou atrakcí je tak 53km dlouhý Baťův kanál, po němž se můžete plavit v motorovém člunu nebo výletní lodí.

Baťův kanál: www

Koupaliště a rybníky: www

 

Valašská zima

Zimní slunce
V zimě jsou Hostýnské vrchy díky členitosti a štědré sněhové nabídce často vyhledávány návštěvníky, kteří si kromě odpočinku v pohádkově zasněžené přírodě chtějí vychutnat i rekreační lyžování. Udržované svahy, jež nadchnou zejména rodiny s dětmi, najdete například v turistických centrech Tesák a Troják ležících přímo v jádru Hostýnských vrchů. Troják není pouze rájem sjezdařů – často bývá skloňován také jako ideální výchozí místo pro běžkaře, kteří dávají přednost nenáročným trasám po mírných hřebenech.

 

 

Lyžování v okolí:

Ski areál Troják (19 km)

Ski areál Tesák (25 km)

Ski areál Rusava (23 km)

Snowpark Svah ve Zlíně s nočním lyžováním (9 km)

 

Projížďky na koni

projizdka na koni
Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, což potvrzují nejen milovníci koní. Přesvědčte se sami a vnímejte nezapomenutelné přírodní scenérie skrze dokonalé souznění s vaším koňským protějškem. Vyjížďky i pro úplné začátečníky nabízí mnoho stájí v okolí.

 

Stáje v okolí:

Pozlovice (34 km) – JS Bodlákovi

Ranč Kostelany (32 km)

Koně Podhradí (22 km)

Ranč Všemina (18 km)